• Diskuse je určena pro členy kynologického klubu a ostatní příznivce kynologie.

  • Slouží pro dotazy, neformální komunikaci, pozvánky a vzkazy.

  • Pozvánky na semináře, soustředění, víkendy, atd. směřujte do příslušné sekce v Kalendáři akcí.

  • Pozvánky na závody směřujte také do příslušné sekce v Kalendáři akcí.

  • Diskuse není určena pro inzerci, takovéto vzkazy budou smazány. Případnou inzerci vkládejte pouze v sekci Vaše inzerce.

  • Za obsah příspěvků nenese provozovatel těchto stránek odpovědnost.

  • Příspěvky neslušné, vulgární a ty, které porušují zásady diskuse nebo zákony ČR mohou být smazány.

  • Dotazy, vzkazy, apod. dotýkající se kurzů poslušnosti směřujte do fóra umístěného v sekci Kurzy poslušnosti.

Diskuse

Titulek: Re: jack russel teriér Vložil: P. Smrčková Datum: 23.07.2012

Dobrý den,
existuje samozřejmě více řešení, jak se psem nacvičit přivolání v obtížnějších podmínkách. Jednou z variant je dlouhé stopovací vodítko nebo flexi vodítko, na kterém se psem budete více chodit do prostředí, kde se vyskytují pro psa rušivé vlivy. Jakmile se pes rozběhne nežádaným směrem, následuje trhnutí za vodítko současně s povelem pro přivolání. Jakmile se pes rozběhne k Vám, následuje pochvala a odměna.

Titulek: Dekuji Vložil: Irena Datum: 19.04.2012

Dekuji za odpoved,psa mam,krizence Kavalir a Kokrspanel,ma rok a 3 mesice,nasla jsem ho jako stenatko v popelnici.Pejsek je hodny,umi povely,jen beha za pejsky a ted kdyz haraji feny chodit bez voditka nelze.S toho duvodu bych chtela predevsim absolvovat kurs poslusnosti,pak bych resila dal,co by pejsek zvladal.V minulosti jsem mela labradora.

Titulek: Re: Dekuji Vložil: Lukáš Pecina Datum: 19.04.2012

V tom případě sledujte tento web, případně facebook (https://www.facebook.com/Kynologicky.klub.Olomouc), kde bude zveřejněn termín příštích kurzů.

L.P.

Titulek: Clenstvi ve vasem klubu. Vložil: Irena Datum: 15.04.2012

Dobry vecer,chtela jsem se zaptat,jak se stat clenkou ve Vasem klubu,kynologii jsem se pred casem venovala,potom byla pauza z rodinnych duvodu.Dekuji

Titulek: Re: Clenstvi ve vasem klubu. Vložil: Lukáš Pecina Datum: 19.04.2012

Ještě jednou dobrý den (předpokládám, že dotaz v sekci Kurzy poslušnosti byl také od Vás).
V našem klubu se členové věnují sportovní kynologii se vším co k tomu patří. Pokud si tedy myslíte, že se chcete tomuto odvětví kynologie věnovat a máte, nebo budete mít psa, který má k tomuto předpoklady, pak se seznamte s klubovým řádem, který je vyvěšen na tomto webu (https://kkneredin.webnode.cz/o-klubu/dokumenty-klubu) a postupujte dle uvedeného v klubovém řádu.
Nicméně musím dodat, že kapacita není velká a v současné době je víceméně naplněna.
Pokud budete mít nějaké doplňující dotazy, klidně se ptejte.

S pozdravem

Lukáš Pecina

Titulek: Pes s podkusem Vložil: Mirka Coufalová Datum: 08.04.2012

Prosím, poraďte nám. Syn koupil štěně labradora v prosinci z chovné stanice u Rohatce a bohužel má velký podkus. Nikdy jsme neměli pejska. Co teď??? nemůže na výstavy a je vlastně bezcenný, jak tvrdí jiní pejskaři. Pro nás je miláček, ale jak se bránit proti chovatelce?? má papíry a také stál 10.000, Kč , což není malá částka. Děkuji za radu. Mirka

Titulek: Re: Pes s podkusem Vložil: Karolína Hrochová Datum: 10.04.2012

Dobrý den,
prvně bych vám doporučila obrátit se na chovatele, většina solidních chovatelů se zajímá o svoje odchovy. Ovšem dle informací na cmku.cz je záruční doba u štěněte 6 týdnů, pokud jste si všimli vady než uplynula záruční doba můžete uplatnit nárok na vrácení. Což asi nebude Váš případ.
Nutno ovšem také poznamenat, že při výměně mléčného chrupu se může skus psa měnit a je možné, že po výměně bude Váš pejsek normální... Doporučuji Vám obrátit se na chovatelku a probrat s ní celý problém. Jinak se domnívám, že podkus nebrání normálnímu životu a i tak může být pejsek fajn parťák. Chápu, ale že pokud jste snili o chovném jedinci, je to zklamání, při problémech s chovatelem se můžete zkusit obrátit na ČMKU nebo se poradit s právníkem.

Celý článek publikovaný na www.cmku.cz

"V posledním týdnu se v médiích objevila informace o novele Občanského zákoníku, konkrétně § 620, bod (1) v kterém je uvedeno že „ Při prodeji spotřebního zboží je záruční doba 24 měsíců.“ Tato změna vyvolala u chovatelů psů obavu z toho, že bude uplatňována i v případě prodeje psů obecně a štěňat zvláště. Podle názoru právníků ale není situace tak závažná, jak se na první pohled zdá. Zárukou v případě prodeje zvířat se zabývá mimo uvedeného §620 i § 599 (1) který říká že „Vady musí kupující uplatnit u prodávajícího bez zbytečného odkladu. Práva z odpovědnosti za vady se může kupující domáhat u soudu, jen jestliže vady vytkl nejpozději do šesti měsíců, jde-li o vady krmiv, do tří týdnů a jde-li o vady zvířat, do šesti týdnů od převzetí věci.“ Ve hře je i otázka toho, zda se pes dá pojmově zařadit mezi spotřební zboží a také to, že pokud mají chovatelé psů na svoji činnost živnost, nespadá do kategorie prodeje zvířat, ale do kategorie chov zvířat. Tolik krátké vysvětlení. Počítat je ale třeba s tím, že právo vykládat zákon má pouze soud a že pokud by v případě psů někdo dvouletou záruku uplatňoval, konečně rozhodnutí bude příslušet soudu.
Vladimíra Tichá"

Titulek: škola pro štěňátka Vložil: Jitka Datum: 31.03.2012

Dobrý den,
hledám školu pro štěně. Měla jsem pocit, že jsem ji viděla u Vás na stránkách. Můžete mi případně dát tip? Mám 6-ti měsíčního Nova Scotia duck tolling retrívr. Chtěla bych s ním zkusit agility, ale přesto chci aby zvládal základní poslušnost, a byl socializovaný. Můžete mi případně poradit?

Titulek: Re: škola pro štěňátka Vložil: Pecina Datum: 01.04.2012

Dobrý den,
ano, provozujeme kurzy poslušnosti, nicméně příští týden začínající kurz je již kapacitně naplněn. Uzávěrka přihlášek byla tuhle středu. Další kurz bude na podzim. Pokud by jste chtěla navštěvovat kurz dříve, budete se muset informovat v jiném kynologickém klubu v okolí.
Těší nás ovšem Váš zodpovědný přístup k výchově štěněte.

Lukáš Pecina

Titulek: Re: škola pro štěňátka Vložil: Monča Datum: 15.04.2012

Ahoj Jitko, NSDTR v Olomouci? To je příjemné zjištění, já mám taky, už nám jsou 2 roky. Ráda bych tě poznala, když tak se ozvi, zrzavých kachniček je pomálu, přivítáme kamaráda :-)) 731 444 442. Ahoj Monča

Záznamy: 61 - 70 ze 131

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Přidat nový příspěvek

Partneři našeho klubu: