Školení klubových figurantů Tovačov

13.03.2011 09:00

V klubovně kynologického klubu Tovačov, probíhalo 13.3.2011 školení klubových figurantů Olomouckého kraje.
Z našeho klubu se zúčastnil figurant Michal Vidlař a Honza Rieger.
Lektorem školení byl pan rozhodčí Vávra Miroslav a delegovaným figurantem Polzer David.

Školení bylo zahájeno v 9:00 a to teorií. Po té následovalo praktické prověření figurantů.
Michal i Honza se v prvním kole praktického prověření předvedli v tom nejlepším světle. Obrany probíhali dle národního řádu a to v tréninkovém duchu.
Na Honzu kousal Americký stafordšírský teriér, jemu velice blízké plemeno.
A na Michala si zakousal rotvajler Diablo Ford Black Touch, který pod jeho vedením v Neředíně jen kvete. Ostatně prokázalo se to i v druhém kole obran, které se kousalo dle mezinárodního řádu a v duchu jedničkové zkoušky. Miroslav Vávra s Davidem Polzerem rozhodli, že pro lepší prověření figurantů si tohle kolo odchytají cizí psy. Na Diablo Forda si v druhém kole zakousali hned dva různí figuranti. No a že by se do toho zrovna hnali se říci nedalo, přece jen je Ford kus rychlého psa, jak bylo dobře vidět již v prvním kole dle národního řádu.
Nakonec vše dobře dopadlo, figuranti Forda odchytali krásně a Ford pěkně dohlídal a pouštěl.
Michal v druhém kole odchytal německého ovčáka, který mu pomohl k opět krásnému výkonu. Honza si odchytal dle mezinárodního řádu v druhém kole německého ovčáka. Honzův výkon byl opět moc pěkný.
Na konci praktické části se všichni naobědvali a připravili na písemný test, který byl připraven pro kandidáty na figuranty první třídy.

Výsledek, který jsme si vezli domů byl více než úžasný.
Honza Rieger i Michal Vidlař jsou figuranti první třídy. No a já s Fordem jsem si vezla domů plno krásných zážitků a pytel plný únavy.
Gratuluji našim jedničkovým figurantům a přeji jim hodně úspěchů v jejich figurantské kariéře.

 

Video

Video