O klubu

Naše kynologická organizace vznikla po záštitou Svazarmu. Od počátku vzniku organizace se členové věnovali služebnímu výcviku. Téměř celá členská základna se svými psy intenzivně skládala zkoušky z výkonu včetně těch nejobtížnějších. Taktéž  se zúčastňovali přeborů a dosahovali při nich  vynikajících výsledků. Někteří jednotlivci  se  věnovali i záchranářskému výcviku, ale pilířem činnosti vždy byla služební kynologie.

Cvičilo zde mnoho budoucích účastníků Mistrovství Republiky, včetně účastníka Mistrovství světa, který nadále úspěšně působí v současném klubu. Ruku v ruce se služebním výcvikem se členové věnovali chovatelské činnosti a byli zde připravování psi, kteří se pro své kvality podíleli na chovu německého ovčáka u nás.

Rokem 1980 bylo započato pořádání závodu s názvem Memoriál V. Maška. Také na cvičišti byly pořádány závody malých plemen, na které se sjížděli účastníci ze všech možných koutů republiky. Namátkou uveďme například města Prahu, Brno, Cheb.

Letopočet 1983 byl významný z hlediska budování zázemí a byla v rámci brigádnické aktivity členů postavena klubovna, která slouží současnému klubu dodnes.

Naším cílem do budoucna je určitě udržet kvalitu výcviku psů na takové úrovni, abychom i v budoucnosti dosahovali dobrých výsledků na soutěžích ve sportovní kynologii a ostatních výcvikových aktivitách.

undefined